aa
 
 

Yritykset


Päivitämme Humppilassa toimivien yritysten yhteystietoja. Jos haluat yrityksesi tiedot kunnan nettisivuille, ilmoitathan neuvonta@humppila.fi sähköpostiin yrityksesi nimen, osoitteen, puhelinnumeron, sähköpostin ja mahdolliset kotisivut.


Suomen Telakone Oy
Kennintie 7
31640 Humppila
(03) 4240 200
telakone@telakone.com 
www.telakone.com


Humppilan kiinteistöpalvelu Oy
Asemantie 3
31640 Humppila
P. 03 – 437 7550
risto.oksa@hukipa.fi
www.humppilankiinteistöpalvelu.fi


Tmi Näppituntuma
kuntohoitaja, hieroja Tuija Heikura
Koivistontie 59
31640 Humppila
0509171689
tuijaa.heikura@gmail.com


Kenkämaailma Oy
Lasitehtaantie 2
31640 Humppila
Facebook, Instagram, Twitter @kenkamaailma
Kenkamaailma@gmail.com
03-4377888
www.kenkamaailma.fi
Facebook.com/kenkamaailma


Tuomon mopo ja pienkonehuolto
Humppilantie 1
31640 Humppila
www.tuomonpienkone.fi
0401642031
info@tuomonpienkone.fi
Tuomo Haaksi
Tuomon mopo ja pienkonehuolto
0401642031 (ark.8-17)


Kodinkonehuolto PP Macin
0400 808 761
ppmacin@hotmail.com 
www.ppmacin.fi
Pertti Paajanen


NV Kodinhoitopalvelut T:mi
Y-tunnus 2746876-2
Hakalantie 13
31110 Matku
puh. 0405341399 Natalja
0442375296 Natalja
0405356347 Galina
nvangonen@hotmail.com
www.nvkodinhoito.fi
Natalja Vangonen
Galina Majava


Cardetta Oy
Mäntymäentie 2
31640 HUMPPILA
03-437 8410
cardetta@cardetta.fi
www.cardetta.fi


Urpolan Kartano
Perkiöntie 14
31640 Humppila
0500 121160
Leena Kylämarkula
urpolankartano@netti.fi
tilkkutex@nic.fi
www.urpolankartano.fi


ViikinkiSauna
Perkiöntie 14
31640 Humppila
0500 121160
Leena Kylämarkula
urpolankartano@netti.fi
tilkkutex@nic.fi
www.viikinkisauna.fi


Tilkkutex
Perkiöntie 13
31640 Humppila
0500 121160
Leena Kylämarkula
tilkkutex@nic.fi
www.tilkkutex.fi


Apteekki Humppilan Lasi
Lasitehtaantie 5, 31640 Humppila ( Humppilan Lasin kauppakeskus)
puh. (03) 4221100
apteekkihumppilanlasi@apteekit.net
www.apteekkihumppilanlasi.fi
Yhteyshenkilö Kati Leino


Huolto Lautis
Jouko Lautaoja
050 3427 627
jouko@lautis.fi
Atk-alan työt, huolto ja myynti
Kameravalvonnat, rikosilmoitinjärjestelmät ja pienet sähkötyöt.


Taksit Nikkanen Oy
Koivistontie 78
31640 Humppila
0400-304 240
taksit.nikkanen@gmail.com 
Facebookissa Taksit Nikkanen Oy
Invataksi, vaihtoehtoisesti 1+6


Perälän Saha
Peräläntie 120
31640 Humppila

040 7046 001
toimisto@peralansaha.fi
www.peralansaha.fi


Sähkötyö Ylinen
Jylhävaarantie 110
31640 Humppila
044 503 6937
Jukka Ylinen


FiilisMarket
Ojanpolventie 7
31640 HUMPPILA
03 4378078
www.fiilismarket.fi


Kahvila-Ravintola
Café Lasikello
Kauppakeskus Humppilan Lasi
Lasitehtaantie 5
31640 HUMPPILA
03 437 8580
www.cafelasikello.fi


Huonekaluliike Pekka Ahonen (Humppila)
Kennintie 1
31640 Humppila
Puh. 03 437 7866
humppila@hklahonen.fi


Parturi-Kampaamo TukkaPölly
Kauppakeskus Humppilan Lasi
Lasitehtaantie 5
31640 HUMPPILA
puh. 050 468 4388
http://www.tukkapolly.fi/
Facebook